Пратећи развој савремених технологија и промену понашања публике у складу с тим, Завод за културу војвођанских Русина делове својих програма и пројеката реализује и у виду аудио и видео материјала.
Иза сваког аудио или видео производа који смо створили налази се велики број делова слагалице који су потребни да би се створила слика разноликости културе војвођанских Русина. Многи материјали су реализовани као копродукција са значајном помоћу партнера.
ВИДЕО
За неке видео материјале, као што је то, на пример, емисија о Јовану Храниловићу Завод је (су)финансирао израду, а интерактивне приче за децу су реализоване као резултат конкура Завода за очување нематеријалног наслеђа.
10 година Завода
Поводом обележавања 10. годишњице рада и постојања Завода за културу војвођанских Русина припремљена је кратка емисија о његовим достадашњим већим пројектима. О сарадњи са Заводом говорили су стучњаци, спољни сарадници Завода уз чију помоћ је Завод реализовао многе значајне пројекте важне за очување културног идентитета русинске заједнице.
Интерактивне видео приче за децу
Интерактивне видео приче за децу је пројекат који је реализован у сарадњи са Новинарском асоцияцијом Русина, у циљу очувања русинског језика и његове популаризације код најмлађих. С обзиром на хроничани недостатак савремених аудио/видео садржаја за децу на русинском језику, ово је један међу првим пројектима ове врсте, који ће покренути развоју још више оваквих садржаја.
Емисија о Јовану Храниловићу
Завод за културу војвођанских Русина финансирао је документарну емисију о Јовану Храниловићу, свештенику који је четврт века био парох новосадске гркокатоличке парохије и човеку који је увео Русине у јавни и друштвени живот Новог Сада и Војводине.
Емисију је припремила и реализовала Новинарска асоцијација Русина.
АУДИО
Неки аудио материјали, као што су то песме женске групе РКПД „Није све то истина“ реализовани су у копродукцији, у овом случају са часописом за младе „Мак“ или композиције које је извео Национални оркестар Русина које су снимљене у сарадњи са ЈМУ РТВ и Студиом „М“ у чијем је власништву ЦД.